Видання ННЦ ІАЕ
34 грн
Методичні рекомендації з розробки типових правил внутрішньогосподарської діяльності сільськогосподарських кооперативів: методичні рекомендації / Ю.О. Лупенко, М.Й Малік, О.Г. Шпикуляк, В.А. Мамчур, Р.Я. Корінець, Л.М. Малік, К.Ю. Ксенофонтова, А.В. Швець, І.С. Ірклієнко – К. : ННЦ «ІАЕ», 2021. 36 с
У методичних рекомендаціях викладено порядок і підходи до розробки правил внутрішньогосподарської діяльності різних за видами сільськогосподарських кооперативів. В окремих розділах розкриваються підходи до визначення членства в кооперативі; зобов’язань щодо вкладів та внесків; участі в діяльності; наслідки недотримання зобов’язань в діяльності кооперативу; умови надання послуг; вимоги щодо ціноутворення. Окремі розділи присвячені порядку фінансових відносин, визначення розміру, нарахування та розподілу прибутку. Для кооперативів що діють з метою отримання прибутку.
Розраховані на керівників і спеціалістів сільськогосподарських кооперативів, органів влади, науковців, викладачів та студентів вузів.
22 грн
Видання містить науково обґрунтовані концептуальні засади організаційно-економічного забезпечення розвитку сімейних фермерських господарств та інституційного сприяння підвищення їх ролі у формуванні основ сталості господарювання на селі
Концепцію підготовлено на виконання Рішення Президії Національної академії аграрних наук України від 18 грудня 2019 року (Постанова №20/01, протокол №20).
60 грн.
Очікувані показники собівартості продукції, її дохідності та рентабельності в сільськогосподарських підприємствах України у 2020 році: методика і розрахунки (грудень 2020 року) / [Лупенко Ю. О., Месель-Веселяк В. Я., Грищенко О. Ю., Волосюк Ю. В.]; за ред. Ю. О. Лупенка, В. Я. Месель-Веселяка. Київ : ННЦ „ІАЕ”, 2020. 76 с
Викладено методику прогнозу собівартості продукції, її дохідності, прибутковості та рентабельності в сільськогосподарських підприємствах України, що звітуються перед Держстатом за формою №50-сг. Проведено розрахунки прогнозу очікуваних вказаних показників у 2020 р. з урахуванням стану збирання сільськогосподарських культур за даними Державної служби статистики України на 1 листопада 2020 р., стану тваринництва (ф. № 24-сг) та реалізації продукції сільськогосподарськими підприємствами (форма № 21-заг) за 10 місяців 2020 року.
За пропонованою методикою такі розрахунки можна здійснювати в регіонах і адміністративних районах України та безпосередньо у сільськогосподарських підприємствах.
Може бути використана в аграрних управлінських структурах на державному, регіональному, районному рівнях та сільськогосподарських підприємствах, у навчальному процесі у вищих аграрних навчальних закладах..
75 грн.
Видання містить науково обґрунтовані рекомендації щодо організації сімейних фермерських господарств.
Може бути використане засновниками фермерських господарств, фахівцями державних інституцій, дорадчими, інформаційно-консультаційними та навчально-методичними центрами, науковими установами та освітніми закладами.
Висвітлено теоретичні та прикладні засади розвитку економіки України та інших країн на інноваційній основі та актуальні проблеми, пов’язані з їх впровадженням. Матеріали розраховані на наукових працівників, професорсько-викладацький контингент вищих навчальних закладів, керівників і фахівців виробничих структур, державних органів управління, широкий загал читачів.
На основі теоретичних положень, аналізу й оцінки сучасного стану визначено основні засади стратегії сталого розвитку сільських територій за напрямами: природно-ресурсний потенціал, поселенські аспекти, удосконалення управління сталим розвитком сільських територій, диверсифікація сільської економіки, зайнятість, підвищення життєвого добробуту та соціальний захист сільського населення; розвиток підприємництва й обслуговуючої кооперації, інноваційне забезпечення, поліпшення житлових умов, транспортної інфраструктури, послуг загальної освіти, медичної допомоги, агротуристичного та рекреаційного обслуговування, екологічної безпеки на сільських територіях, фінансове й інвестиційне забезпечення, кредитна підтримка, інформаційно-консультаційна діяльність щодо розвитку села і соціальної сфери.
Розрахована на спеціалістів органів управління, самоврядних організацій, викладачів, аспірантів, студентів аграрних вузів.
З метою удосконалення системи організаційно-економічних засад для забезпечення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції на внутрішньому та світовому ринках розроблені методичні положення щодо функціонування системи економічних важелів підвищення споживчої вартості сільськогосподарської продукції. Висвітлені теоретичні та методологічні підходи оцінки та цінового стимулювання якості та безпечності сільськогосподарської продукції. Проведено аналіз особливостей стандартизації сільськогосподарської продукції за якісними показниками. Обґрунтована необхідність досягнення узгодження інтересів між інтегрованими ланками в процесі руху продукції «від лану до столу» з метою забезпечення продовольчої безпеки
Розрахована на спеціалістів органів державного та господарського управління АПК, місцевого самоврядування, господарств різних форм власності, представників агробізнесу, науковців.
44 грн.
Розроблено прогноз обсягів виробництва продукції рослинництва і тваринництва та відповідно валової продукції сільського господарства України у 2020 році.
Здійснено порівняння прогнозних показників 2020 року з досягнутими обсягами за 2015-2019 роки.
Може бути використаний для визначення обсягів переробки сільськогосподарської продукції, експорту та імпорту, а також формування цін на неї.
55 грн.
Очікувані показники собівартості продукції, її дохідності та рентабельності в сільськогосподарських підприємствах України у 2019 році: методика і розрахунки (грудень 2019 року) / [Лупенко Ю. О., Месель-Веселяк В. Я., Грищенко О. Ю., Волосюк Ю. В.]; за ред. Ю. О. Лупенка, В. Я. Месель-Веселяка. Київ : ННЦ "ІАЕ", 2019. 76 с.
Викладено методику прогнозу собівартості продукції, її дохідності, прибутковості та рентабельності в сільськогосподарських підприємствах України, що звітуються перед Держстатом за формою №50-сг. Проведено розрахунки прогнозу очікуваних вказаних показників у 2019 р. з урахуванням стану збирання сільськогосподарських культур за даними Державної служби статистики України на 1 листопада 2019 р., стану тваринництва (ф. № 24-сг) та реалізації продукції сільськогосподарськими підприємствами (форма № 21-заг) за 10 місяців 2019 року.
За пропонованою методикою такі розрахунки можна здійснювати в регіонах і адміністративних районах України та безпосередньо у сільськогосподарських підприємствах.
Може бути використана в аграрних управлінських структурах на державному, регіональному, районному рівнях та сільськогосподарських підприємствах, у навчальному процесі у вищих аграрних навчальних закладах.
Висвітлено результати економіко-історичного аналізу відповідності аграрних відносин рівню і характеру розвитку продуктивних сил, які мали місце за останні півтора століття на землях України, розділеної між різними імперіями. Розкрито причини та наслідки величезних людських жертв серед українських селян та безпрецедентних матеріальних втрат селянських господарств, що були покладені на вівтар справедливого вирішення земельного питання в умовах грабіжницької колоніальної політики метрополій. Запропоновано інституційну модель справедливого вирішення селянського питання в умовах запровадження ринкового обігу прав на сільськогосподарські землі.
Розраховано на вчених та науково-педагогічних працівників, управлінців органів державної влади й органів місцевого самоврядування, молодих науковців і студентів, а також на всіх, хто опановує уроки аграрної історії України.
Сторінка 1 з 25
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>