Ми у ЗМІ

zaiatcЗ 1 січня 2024 року в Україні розпочався так званий другий етап земельної реформи: було відкрито ринок землі сільгосппризначення для юридичних осіб, які можуть купувати до 10 тис га.

Чи на часі старт другого етапу? Думки з цього приводу дуже різні.

Редакція banki.ua попросила Віктора Заяця, в.о. завідувача відділу земельних відносин і природокористування Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», доктора економічних наук відповісти на кілька питань:

З 1 січня 2024 року згідно із законодавством, землю сільгосппризначення можуть скуповувати юридичні особи. З 1 січня 2024 року громадяни України зможуть мати ділянки загальною площею до 10 тисяч гектарів. Як ви вважаєте чи ця норма дійсно не повинна була почати діяти, враховуючи воєнний стан країни?

Читати далі:

   

kavaПровідний науковий співробітник Інституту аграрної економіки Богдан Духницький зазначає, що в Україні ціни на запашні зерна почали зростати ще з початку 2022 року.

"Основною причиною такої тенденції є зростання цін на каву на світових ринках через несприятливі погодні умови та низький врожай у провідних країнах-виробниках цієї культури. Це, перш за все, Бразилія, Колумбія, В’єтнам та Індонезія. Оскільки наша країна цілком залежить від імпортних поставок цього продукту, глобальні тенденції прямо впливають на український продовольчий ринок", – пояснює він в коментарі УНІАН.

В Інституті аграрної економіки вважають, що загалом, станом на зараз, ситуація на українському ринку кави не є критичною.

Читати далі:

   

24 kanal_saloЯк розповіла науковиця Інна Сало у коментарі 24 Каналу, у лютому 2024 року очікується незначне здорожчання плодоовочевих.

На динаміку цін на плодоовочеві, особливо в несезон, найбільш суттєво впливають такі чинники, як оперативність і обсяги постачання, вартість зберігання та транспортування, підвищені тарифи на електроенергію для промислових виробників та ціни на пальне.

Ціни на овочі борщового набору до кінця зими можуть підвищитися проти цін станом на 23 січня 2024 року:

Читати далі:

   

24 ekonomikaНаталія Копитець, провідна науковиця Інституту аграрної економіки, каже 24 Каналу, що у середині січня 2024 року порівняно з початком грудня 2023 року у продовольчих супермаркетах відмічалося зниження роздрібних цін на свинину до 8,8%. У лютому відсутні економічні передумови здорожчання основних видів м’яса.

Проте в Україні, де війна триває вже близько двох років, завжди є вірогідність помітних стрибків цін. Зокрема, атаки по критичній інфраструктурі – енергетичній та виробничій – можуть спричинити як скорочення, так і повне знищення виробничих потужностей тих чи інших видів м’яса.

Експертка пояснює, що це, своєю чергою, зумовить здорожчання м'яса. За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, зростання роздрібних цін на основні види м’яса – до 5 % – слід очікувати напередодні та в період Великодніх свят.

Джерело: 24 канал

   

moloko svynousЕксперт з Інституту аграрної економіки Іван Свиноус для 24 Каналу розповів, що середня закупівельна ціна молока, за даними Асоціації виробників молока станом на 1 січня 2024 року, склала:

 • екстра ґатунку – 15,20 гривні за кілограм без ПДВ.
 • вищого ґатунку – 14,70 гривні за кілограм без ПДВ,
 • першого ґатунку – 13,52 гривні за кілограм без ПДВ.

За експертними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, на кінець лютого 2024 року вартість молока екстра ґатунку може зрости на 0,14 гривні за кілограм – до 15,34 гривні за кілограм, вищого – додасть у ціні 0,12 гривні й складе 14,82 гривні без ПДВ, а першого ґатунку – збільшиться на 0,09 гривні й становитиме 13,61 гривні без ПДВ.

Читати далі:

   

24 kanalЯк поділилася з 24 Каналом експертка Світлана Черемісіна, протягом січня 2024 року цінова ситуація з крупами продовжила свою позитивну динаміку здешевлення. Водночас усі види продукції хлібопекарської галузі стабільно продовжують дорожчати.

У лютому 2024 року цінова ситуація на крупи та борошно залишатиметься сприятливою для споживачів.

 • Гречка може подешевшати ще на 5 – 7%,
 • Ціна на борошно залишатиметься стабільною,
 • Цінова динаміка по інших видах круп – рис, пшоно – може зазнати незначного коливання в межах 3 – 5%,
 • При цьому очікується подальше поступове зростання середньої ціни на хлібобулочні вироби у діапазоні 0,5 – 1% на місяць.

  Читати далі:

   

thepage cheremisinaЦіни на гречку у 2024 році — чому гречана крупа дешевшає

За оцінками Світлани Черемісіної, головної наукової співробітниці відділу ціноутворення та аграрного ринку національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», гречка може подешевшати ще на 5-7%, до 25-27 грн за кілограм.

Подібне зниження цін на гречку пояснюється тим, що у 2023 році урожай цієї культури в Україні виявився рекордним — 207,5 тис. тонн. Для порівняння: у 2022 році гречки зібрали близько 148 тис. тонн, у 2021-му — більше 107 тис. тонн, у 2020-му — більше 100 тис. тонн. Тоді як річний обсяг споживання гречаної крупи в Україні становить біля 125-130 тис. тонн.

Читати далі:

   

nechyporenko agroportal_01Після надання права купувати землі сільськогосподарського призначення юридичним особам та збільшення мінімально дозволених площ «в одних руках» на вітчизняному ринку сільгоспземель відбудеться ціла низка змін.

Як зміниться попит на оренду земель

За словами заступника директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, член-кореспондента НААН Олександра Нечипоренка, попит на оренду земель з боку великих агрохолдингів знизиться, оскільки вони прагнутимуть придбати землю у власність, тобто викупити з оренди. Це може спричинити зниження ставок орендної плати.

Читати далі:

   

hrechka cheremisinaЦіна на гречку на полицях українських магазинів порівняно з груднем минулого року впала більш ніж удвічі, а саме на 55,8% — з 74,69 грн/кг до 32,98 грн/кг. Разом із ННЦ «Інститут аграрної економіки» розбиралися, що цьому передувало.

За інформацією наукового центру, посівна площа під гречкою в Україні за останні 5 років збільшилась удвічі — з мінімальних 69,2 тис. га, посіяних у 2019 році, до рекордних 138,7 тис. га у 2023 році.

Відповідно і виробництво цієї культури збільшилось у майже 2,5 раза — з 85 тис. т до 206,5 тис. т.

Читати далі:

   

salo 24У коментарі 24 Каналу науковиця Інна Сало розповіла, що за прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у січні очікується незначне здорожчання плодоовочевих. На її думку на формування їх вартості впливатимуть, перш за все, обсяги товарної пропозиції, платоспроможний попит населення, а також вартість зберігання та транспортування, підвищені тарифи на електроенергію для промислових виробників та ціни на пальне.

Ціни на овочі борщового набору у січні можуть підвищитися проти цін станом на 28 грудня 2023 року за даними Мінфіну України:

 • капуста білокачанна – до 15 гривень за кілограм (+6%),
 • буряк – до 15,50 гривні (+4%),
 • морква – до 15 гривень (+6%),
 • картопля – до 22,50 гривні (+1,5%).

  Читати далі:

   

Сторінка 1 з 42

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>