Архів новин

pugachov agroportalВрожай — на рівні 33 млн т — прогнозують у ННЦ «Інститут аграрної економіки». «Це на 3,5 млн т менше, ніж було зібрано у попередньому — рекордному — році», — говорить заступник директора ННЦ Микола Пугачов. 

На його погляд, таке зменшення не є критичним. Україна й надалі залишатиметься потужним експортером кукурудзи, закордонні поставки якої «Інститут аграрної економіки» прогнозує на рівні 27,4 млн т.

Детальніше

   

ozelenennia 217 жовтня 2020 року науковці Інституту аграрної економіки висадили на території установи 20 фруктових дерев. Таким чином ми долучились до акції «Мільйон дерев за добу», яка в цей день проводиться у рамках Всеукраїнського проєкту «Озеленення України 2020», розповіла голови Ради молодих вчених Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Надія Столярчук.

За її словами, участь у подібних заходах – чудова нагода розвинути навички соціальної активності, волонтерства та взаємодії, щоб об’єднавши незначні зусилля кожного спільно досягти вагомого результату.

Детальніше

   

speltaЗерно спельти має свої особливості. Воно схоже на пшеничне, але більше за розмірами і захищене жорсткою лускою. При цьому містить мінімальну кількість глютену, багато різних вітамінів і мікроелементів, більше протеїну (до 25%) та клейковини (до 50%) порівняно з поширеною в Україні м'якою пшеницею. «Тому борошно зі спельти використовується як окремо для виготовлення хлібобулочних й макаронних виробів, так і в якості поліпшувача до низькоякісного борошна», — розповідає заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

Спельту цінують за високі якісні показники та смак. Вона використовується у хлібопекарстві, виготовленні круп, макаронів, десертів, у дієтичному та дитячому харчуванні.

Детальніше

   

naan15 жовтня 2020 року відбулися Загальні збори Національної академії аграрних наук України, на яких розглядалося питання щодо обрання дійсних членів та членів кореспондентів академії.

За результатами голосування, дійсним членом (академіком) НААН було обрано заступника директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, члена кореспондента НААН, доктора економічних наук, професора Пугачова Миколу Івановича.

Збори також обрали членами-кореспондентами НААН:

 • заступника директора Інституту аграрної економіки, доктора економічних наук, професора Ходаківську Ольгу Василівну;
 • вченого секретаря Інституту аграрної економіки, доктора економічних наук, професора Шпикуляка Олександра Григоровича.

  Детальніше

 •    

  logistikaЗа результатами досліджень науковців Інституту аграрної економіки, обсяги перевезень сільськогосподарської продукції у І півріччі 2020 року порівняно з січнем-червнем 2019 року суттєво знизилися, поінформував старший науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» к.е.н. Ярослав Навроцький.

  За його словами, обсяги перевезення зернових та продуктів помелу – єдиного універсального агропродукту, який перевозиться всіма видами транспорту у значних обсягах – зменшилися за цей період на 19,9 %.

  Детальніше

     

  dzuШановні захисники свободи, незалежності і територіальної цілісності України! 

  Щиро вітаю вас зі святом мужності, доблесті і честі – Днем захисника України!

  Це свято спільне і для сивочолих ветеранів, і для тих, хто нині знаходиться на бойовому посту, і для майбутніх захисників держави.

  Детальніше

     

  tulush pershyi_dilovyi

  Законопроект про зниження ставки ПДВ на 6% пройшов перше читання в Верховній Раді. До чого це може призвести? Як на це відреагували представники аграрних галузей? Досвід провідних країн. Про все це розповів завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інституту аграрної економіки»  Леонід Тулуш на програмі "Бізнес діалог" в студії телеканалу "Перший діловий".

  Переглянути відео

  Джерело: Перший діловий

     

  2020-10-13 zakharchuk_nasinnya_sertyfikatsiya_yes_ukrВизнання Європейським парламентом української системи сертифікації насіння еквівалентною вимогам ЄС дозволить Україні експортувати насіння до країн Євросоюзу, зазначив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук, коментуючи рішення, прийняте Європарламентом 7 жовтня 2020 року.

  Таким чином, підкреслив він, українське насіння отримало доступ на ринок Європейського Союзу – один із найбільш привабливих і водночас найбільш захищених від іноземного насіння ринків світу. Йдеться про продаж насіння, що буде вироблене на території України, – як вітчизняної селекції, так і селекції іноземних насіннєвих компаній.

  Детальніше

     

  pugachov ukrinformІнформаційна кампанія в деяких ЗМІ, що прогнозує подорожчання хліба на 15-20%, насправді може призвести до цього. Про це Укрінформу заявив заступник директора Інституту аграрної економіки (ІАЕ) Микола Пугачов.

  Він зазначив, що останнім часом у засобах масової інформації поширюються відомості щодо подорожчання хліба до кінця 2020 року на 15-20 %. І це, на його думку, як і будь-яка маркетингова інформація, впливає на поведінку учасників ринку.

  Детальніше

     

  oliini kultury_Характер експорту насіння деяких олійних культур в Україні потребує його трансформації з метою збільшення частки експорту товарів з більшою доданою вартістю, зазначив науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Артем Педорченко.

  За його словами, для насіння соняшнику ця задача в Україні успішно виконана. За рахунок введення експортного мита товар експорту було змінено з насіння на олію та шрот. В результаті відношення обсягів внутрішньої переробки до виробництва сягає майже 100%.

  Детальніше

     

  Сторінка 1 з 116

  << Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>