Скачати прес-реліз українською, на русском языке

Встановлення мінімального строку оренди земель сільськогосподарського призначення на рівні 12 років є недоцільним. Таку думку висловив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи норми, передбачені законопроектами «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сталого використання земель сільськогосподарського призначення» та «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

За результатами досліджень науковців Інституту аграрної економіки, підвищення нижньої межі укладення договорів оренди земель не вирішить проблеми родючості ґрунтів, як того очікують автори законопроектів.

Воно також матиме негативні економічні наслідки, поінформував академік.

За його словами, дане нововведення позбавить власників земельних ділянок (паїв) можливості вимагати перегляду розмірів орендної плати у разі зміни економічної кон’юнктури, а відтак може призвести до втрати ними потенційно можливих доходів.

Крім того, обов’язковий мінімальний строк оренди стримуватиме розвиток підприємництва на селі, оскільки «консервуватиме» ситуацію на ринку.

Слід також очікувати послаблення конкуренції на ринку оренди сільськогосподарських земель, що може спричинити зниження розмірів орендної плати та погіршення умов її виплати, підсумував Юрій Лупенко.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

 

Контактна особа:

Лариса Басанська,

Тел.: +38 044 527 86 73
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»

Веб-сайт:http://iae.org.ua/