nnc iae smoll2012 11 20fao NUBIP LOGO24 грудня 2013 року на базі Національного наукового центрі «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ») відбувся семінар «Формування системи фінансування малого та середнього бізнесу в аграрному секторі України».

Звертаючись до учасників семінару з вітальним словом, перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» («ННЦ ІАЕ»), д.е.н., професор, академік НААН Сергій Кваша, зазначив, що пошук нових джерел фінансування для розвитку суб’єктів підприємництва в АПК є нагальною потребою сьогодення.

За словами директора громадської організації «Інститут розвитку аграрних ринків» Віктора Андрієвського, тема семінару є відповіддю на певні виклики, що стоять нині перед АПК. За його словами, сільське господарство – єдиний сектор економіки України, який попри всі фінансові кризи продовжує ефективно працювати.

Разом із тим, зазначив експерт, сільське господарство потребує модернізації, переходу на сучасні технології, особливо на шляху до інтеграції в ЄС і міжнародну спільноту.

Але жоден бюджет не спроможний задовольнити потреби АПК у коштах. Тому слід шукати нові підходи для фінансування аграрного сектору економіки України, підсумував він.

Про інструменти фінансування та страхування аграрного бізнесу в Україні розповіла д.е.н., проф., завідувач кафедри фінансів та кредиту Національного університету біоресурсів та природокористування України Любов Худолій.

Консультант з юридичних питань компанії БАСФ Сергій Клюца представив аграрну записку як перспективний спосіб залучення інвестицій під заставу майбутнього врожаю.

Доповідь експерта громадської організації «Інститут розвитку аграрних ринків»  Валерія Лебедя була присвячена питанню створення реєстру аграрних записок та особливостям його функціонування.

Директор громадської організації «Інститут розвитку аграрних ринків» Віктор Андрієвський у своєму виступі поінформував про інтеграцію систем кредитування складських документів на зерно та сільськогосподарських товаровиробників під заставу майбутнього врожаю та заставу врожаю, що знаходиться на зберіганні в Україні.

У роботі круглого столу взяли участь понад 40 науковців, представників громадських організацій та бізнес-структур.

Організатори – Інститут розвитку аграрних ринків, ННЦ  «Інститут аграрної економіки», Національний університет біоресурсів і природокористування України за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) ООН.