dollar poleФінансове забезпечення розвитку аграрного сектору, особливо малого та середнього бізнесу, є надзвичайно актуальним і важливим питанням, зазначив перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» («ННЦ ІАЕ»), д.е.н., професор, академік НААН Сергій Кваша, виступаючи на семінарі «Формування системи фінансування малого та середнього бізнесу в аграрному секторі України», що відбувся 24 грудня 2013 року.


Нині формується бюджет України на 2014 рік. За попередніми оцінками, поінформував доповідач, передбачені у ньому обсяги державної підтримки аграрного сектору,  є недостатніми для повноцінного фінансування суб’єктів підприємництва навіть через уже затверджені державні цільові програми. На жаль, така тенденція зберігається упродовж кількох останніх років.

З огляду на це пошук нових джерел фінансування для розвитку суб’єктів підприємництва є нагальною потребою сьогодення, підкреслив академік.

На його думку, акцент саме на невеликий бізнес є достатньо важливим і зрозумілим для України. Тому що крупні компанії шукають фінансування ресурси на фондових біржах через розміщення частини своїх капіталів. Малий бізнес, безперечно, таких кроків робити не стане в силу цілої низки причин.

Тому необхідно розкрити нові ресурси фінансового забезпечення. Одним з таких перспективних інструментів можуть стати аграрні розписки, підсумував Сергій Кваша.