yabluka pg«На формування цін на плодові суттєво впливають обсяги товарної пропозиції, а вона істотно залежить від погодних умов, – говорить головний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки» Інна Сало. – Вітчизняний ринок плодових вже тривалий час є переважно саморегульованим, оскільки основна маса продукції – до 80 % – виробляється господарствами населення. З розширенням пропозиції яблук внаслідок надходження продукції вітчизняного виробництва в кінці серпня та вересні прогнозується помітне зниження цін на плодові. Це залежатиме від погодних умов, обсягів постачання та логістики».

Джерело: the page

   

nechyporenko expresВ Україні почали збирати озимі пшеницю, ячмінь, горох та ріпак, якими засіяно понад 6 мільйонів гектарів. Першими в поля вийшли сільгосппідприємства південних регіонів. Цього року нарівні з воєнними ризиками справжнім випробуванням для агросектору стала несприятлива погода. То якого врожаю чекати?

За нашими прогнозами, валовий збір зернових та зернобобових культур цього року очікується на рівні 53,4 мільйона тонн, що на 5,1% менше за торішні показники. А середня врожайність буде в межах 50,1 ц/ га, майже як торік, — додає Олександр Нечипоренко, заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, член-кореспондент НААН. — При цьому врожайність пшениці буде меншою на 7,8%, ячменю — на 7,1%. Збільшення продуктивності передбачається щодо гречки (на 1,5%) і жита (на 2%).

Детальніше

   

rmv new2 липня 2025 року відбулися збори наукової молоді Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

На порядку денному заходу стояло обрання нового Голови Ради молодих вчених наукової установи.

До участі у зустрічі були запрошені наукові співробітники, аспіранти та докторанти віком до 35 років включно та доктори економічних наук віком до 40 років включно.

В результаті відкритого голосування:

  • Головою Ради молодих вчених Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» обрано д.е.н. Станіслава Василішина, провідного наукового співробітника відділу обліку та оподаткування Інституту. Відповідне рішення затверджено наказом Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» від 03.07.2025 № ОД-18.

    Детальніше

   

IMG 2321_Інститут аграрної економіки за часи свого існування істотно змінився. Він став центром не лише наукових досліджень, а й осередком аналітики, комунікації, освіти. Саме тут було закладено підвалини реформування аграрного сектору, розроблялися і розробляються методологічні документи, проєкти концепцій стратегічного розвитку сільського господарства та окремих його галузей, зазначив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної еяка відбулася кономіки», академік НААН Микола Пугачов, виступаючи на стратегічній конференції, 1 липня 2025 року.

Захід мав за мету обговорити інноваційні дослідження, результати діяльності та формування нового бачення майбутнього для агрохарчового сектору України, а також нагальну потребу у створенні аналітичного центру для аграрного сектору України.

Детальніше

   

soniashnyk nechyporenko_2Повномасштабна війна та несприятливі кліматичні умови можуть призвести до зниження валового збору соняшнику в Україні у 2025 році. Такий прогноз у коментарі «Комерсант Український» озвучив заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Олександр Нечипоренко.

За словами науковця, повномасштабне вторгнення рф на територію України суттєво скоротило обсяги посівів соняшнику.

«Повномасштабне вторгнення рф на територію України спричинило зменшення посівних площ соняшнику більше як на 20 %. Якщо у передвоєнний період – до 2022 року – засівалося в середньому близько 6,5 млн га, то нині цей показник становить трохи більше 5 млн га», – розповів він.

Детальніше

   

yarmarka zsu27 червня 2025 року у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки» відбувся Благодійний Ярмарок до Дня Конституції України, який мав за мету зібрати кошти для Збройних Сил України.

Співробітники установи приготували різноманітні смаколики української кухні – вареники, сало, ковбаси, налисники, пляцки, пироги, тістечка, цукерки, напої тощо, а також надали виготовлені власноруч сувеніри для продажу.

Всі зібрані від продажу наданої продукції, а також благодійні внески науковців Інституту аграрної економіки були перераховані на рахунок ЗСУ.

Детальніше

   

moloko lypenЦіна на молоко у липні 2025 року буде формуватися під низкою взаємопротилежних чинників. Через недостатні обсяги високоґатункового молока на внутрішньому ринку, а також відсутність ефективних програм державної підтримки може зрости закупівельна ціна на молоко.

При цьому відсутній дієвий механізм державного регулювання цін на всіх етапах товароруху від виробника до кінцевого споживача. І це може призводити до порушення цінового паритету між його учасниками. Про це розповів провідний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" д.е.н. Іван Свиноус у коментарі Главреду.

"За прогнозними розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, в липні 2025 року буде спостерігатися тренд до зниження закупівельних цін на молоко, що надходить на молокопереробні підприємства від сільськогосподарських підприємств. Очікується, що вартість молока ґатунку "екстра" буде становити 15,8 грн/кг, без врахування ПДВ (-0,20 грн/кг проти червня), вищого ґатунку – 15,45 грн/кг (-0,25 грн/кг), першого ґатунку – 15,15 грн/кг (-0,25 грн/кг)", – розповів експерт.

Детальніше

   

ovochi lypen_2У липні 2025 року очікується зниження ціни на овочі. Їхня вартість може впасти на 10-15%.

Про це розповіла головний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", д.е.н. Інна Сало у коментарі Главреду.

Вона зазначила, що на формування цін на плодоовочеві істотно впливають обсяги постачання, вартість зберігання і транспортування, підвищені тарифи на електроенергію для промислових виробників, а також ціни на пальне.

"Впродовж липня 2025 року очікується здешевшання овочів – до 10% проти червневих цін. Через розширення обсягів постачання та стабільний споживчий попит дещо здешевшали окремі види салатних овочів", – розповіла вона.

Детальніше

   

miaso lypenУ липні 2025 року можливе зростання роздрібних цін на основні види м’яса. Яловичина, свинина та курятина може подорожчати на 3,0%. Про це в коментарі Главреду повідомила провідна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Наталія Копитець.

За її словами, на формування цінової ситуації на внутрішньому ринку м’яса впливає низка чинників. Значну роль відіграють зміни у виробничих витратах.

"А саме: втрата поголів’я та виробництв через повномасштабну збройну агресію РФ проти України, здорожчання кормів, ветеринарних препаратів, електроенергії, засобів біобезпеки", - пояснила експертка.

Джерело: Главред

   

ovochi lypenЯк розповіла у коментарі Главреду головний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", д.е.н. Інна Сало, на формування цін на плодоовочеві істотно впливають обсяги постачання, вартість зберігання та транспортування, підвищені тарифи на електроенергію для промислових виробників, а також ціни на пальне.

"Впродовж липня 2025 року очікується здешевшання овочів – до 10 % проти червневих цін. Через розширення обсягів постачання та стабільний споживчий попит дещо здешевшали окремі види салатних овочів.

Водночас подорожчали: перець болгарський жовтий – до 209,25 грн/кг (+16,5 %), помідори червоні – до 99,30 грн/кг (+16,1%), помідори сливки – до 110,40 грн/кг (+5,7%). Підвищення цін спричинило ймовірне подовження терміну отримання товарної пропозиції від нового урожаю овочів відкритого ґрунту через несприятливі погодні умови.

"З розширенням пропозиції овочів відкритого ґрунту найбільш помітно можуть знизитися ціни на капусту білокачанну, цибулю ріпчасту, картоплю та буряк, що, звісно, залежатиме від обсягів постачання, умов зберігання та логістики. За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, впродовж липня 2025 року ціни на салатні овочі можуть знизитися порівно з нинішніми до 15%", - розповіла Інна Сало.

Джерело: Главред