Скачати прес-реліз

Основною тенденцією 2022 року стало збереження позицій м’ясопродукції українського виробництва на міжнародному ринку за рахунок курятини, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Микола Пугачов.

За його словами, торік обсяги експорту м’яса птиці знизились на 10 %– до 413 тис. т. Разом з тим вартість його реалізації зросла на 19 %, досягнувши 853 млн дол. США.

У цілому 2022 року Україні вдалося збільшити виручку від експорту м’яса та субпродуктів на 9 % – до 925 млн дол. США, уточнив експерт.

2022 року, зазначив він, продовжилась географічна диверсифікація збуту м’яса та субпродуктів українського виробництва. Нині вітчизняна м’ясопродукція експортується до країн Близького Сходу, інших частин Азії, Євросоюзу, СНД та Африки. При цьому частка країн ЄС у вартісному виразі збільшилась порівняно з 2021 роком  і склала 39 %.

Характерною рисою 2022 року стали перестановки в рейтингу ключових імпортерів українського м’яса, зауважив Микола Пугачов.

Нідерланди, які протягом 2017–2019 років очолювали топ-10, повернули собі лідерство у рейтингу, закупивши торік в Україні понад чверть (27,3 %) вітчизняного експорту м’ясопродукції на суму 252 млн дол. США, зазначив науковець.

Саудівська Аравія, яка 2020 та 2021 років лідирувала в рейтингу імпортерів українського м’яса, хоча й продовжила збільшувати вартісні обсяги закупівель цього виду агропродукції, перемістилася на друге місце.

Ця близькосхідна країна закуповує в Україні виключно м’ясо птиці. При цьому перші закупівлі вона зробила у 2015 році. А вже у 2020 році експорт українського м’яса птиці до Саудівської Аравії сягнув 83 тис. т на суму 136 млн дол. США. Торік обсяги імпорту українського м’яса до цієї країни склали 81 тис. т на суму 220 млн дол. США, збільшивши її частку до 23,8 %.

Значними є також частки Словаччини (7 %), Китаю (4,8 %), ОАЕ (4,5 %), Туреччини (3,6 %).

Загалом ці країни принесли 71 % доходів від продажів Україною м’яса на глобальному ринку, зазначив експерт.

Протягом 2022 року птахівнича галузь України зазнала відчутних втрат через війну та активні бойові дії, але при цьому експортерам вдалося зберегти показники зовнішніх продажів на типовому рівні, в тому числі завдяки зростанню світових цін, підсумував Микола Пугачов.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 257 94 91
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/