Скачати прес-реліз

За січень-вересень 2021 року експорт вітчизняних зернових зменшився проти минулорічних показників за відповідний період на понад 13 % і склав 32,7 млн т. При цьому вартісні обсяги поставок зросли на 15 % – до 7759 млн дол. США, поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

За дев’ять місяців 2021 року за кордон було продано 13,1 млн т пшениці (3,1 млрд дол. США), кукурудзи – 15,1 млн т (3,6 млрд дол. США), ячменю – 4,2 млн т (0,9 млрд дол. США).

Найбільшими покупцями українського зерна у січні-вересні 2021 року, як і раніше, були країни Азії, Африки та Європи.

Лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних зернових утримує Китай, частка якого у загальному експорті цієї продукції у січні-вересні 2021 року склала близько чверті – 22,9 % – вартісних обсягів поставок. Ця азійська країна закупила українського зерна на 1775 млн дол. США, зазначив експерт.

Помітні частки в українському експорті зернових припадали на Єгипет (10,8%), Індонезію (8,1%), Туреччину (5,7 %), Нідерланди (5,2%), Іран (4,4%), Іспанію (3,7%) та Лівію (3,0 %).

Сукупно ці країни приносять 64 % доходів від всього експорту продукції даної групи, підсумував Богдан Духницький.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 34 71
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/