«Зернова пастка» – чому хороший урожай цьогоріч не радує українських фермерів– коментар Дмитра Людвенка діловому онлайн-виданню Комерсант Український
Ми у ЗМІАномальні погодні явища, інфраструктурні та логістичні проблеми; безпекові виклики й скорочення кадрів – це ті фактори, які вже впливають і ще можуть вплинути на перебіг жнив та їх результати. На цьому наголошує провідний науковий співробітник Інституту аграрної економіки Дмитро Людвенко і наводить приклади.
«У прифронтових регіонах, приміром, втрати посівних площ на окремих ділянках можуть сягати 100 %. Через мобілізацію та міграцію зменшується кількість механізаторів, а нестача кваліфікованих операторів комбайнів знижує швидкість збору врожаю на 10–15 %. А ще це змушує вітчизняних аграріїв орендувати техніку за завищеними цінами», – зазначає фахівець.
Джерело: Комерсант Український


















