4Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи можуть відіграти головну роль у відродженні аграрного сектору економіки України. І у цьому контексті канадський досвід з розвитку та підтримки кооперації може стати у нагоді, зазначила старший науковий співробітник відділу соціально-економічного розвитку сільських територій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Леся Забуранна, інформуючи про результати навчальної поїздки до Університету Шербрук (l’Université de Sherbrooke), Канада, що відбулася 20 липня – 2 серпня 2014 року.

У ході візиту члени української делегації ознайомилися з кращими практиками Канади щодо створення, діяльності та підтримки обслуговуючої кооперації як однієї із складових сталого розвитку сільських територій. Вони також розглянули питання розвитку кооперативного руху у Канаді та Україні, актуальні проблеми менеджменту інтегрованих структур та гендерні аспекти організації діяльності кооперативних утворень.

У рамках навчальної поїздки українські науковці відвідали кілька великих ферм та 12 найбільш успішно діючих кооперативів Канади. Серед них, зокрема, найбільший у Канаді молочний кооператив Agropur та Федерація сільськогосподарських кооперативів Канади La Coop federee, в яку входить 91 кооператив провінції Квебек.

Члени української делегації високо оцінили результати поїздки. Адже вони отримали можливість вивчити канадський досвід, а також укріпити міжнародні зв’язки з Інститутом з досліджень та освіти для кооперативів і спілок Університету Шербрук (IRECUS). За словами Лесі Забуранної, візит заклав фундамент для подальшої наукової співпраці у сфері досліджень з розвитку кооперації в Україні.

Візит відбувся у рамках Проекту розвитку зерносховищ та сільськогосподарських кооперативів України (UGSMC/ПРЗСКУ), що впроваджується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ, міжнародної торгівлі і розвитку Канади (DFATD).

Довідково

Канадський Проект розвитку зерносховищ та сільськогосподарських кооперативів в Україні впроваджується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ, міжнародної торгівлі і розвитку Канади (DFATD) та виконується канадською неурядовою організацією СОКОДЕВІ (SOCODEVI), Канадською кооперативною асоціацією (CCA), Інститутом з досліджень та освіти для кооперативів і спілок Університету Шербрук (IRECUS) у партнерстві з Дніпропетровською "Сільськогосподарською консультаційною службою" (СКС).

Мета Проекту – вирішення питань зняття обмежень, які стоять перед малими та середніми підприємствами–зерновиробниками шляхом розвитку кооперативів з доробки, транспортування, зберігання та маркетингу (збуту) зерна.

Проект передбачає надання часткового фінансування на будівництво двох кооперативних елеваторів у цільових регіонах Україні, якими будуть управляти сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.

1can01can02