naan25 червня 2014 року на базі Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ») відбулися загальні збори Відділення аграрної економіки та продовольства (Відділення) НААН. Головував на засіданні – академік-секретар відділення член-кореспондент НААН Валерій Жук.

Завідувач лабораторії інноваційних харчових технологій Інституту садівництва НААН, д.т.н. Олександр Литовченко у своїй доповіді «Наукове забезпечення розвитку плодопереробної промисловості України» поінформував про стан галузі та заходи, необхідні для забезпечення її відродження та подальшого розвитку.

Переглянути фото

За його словами, Україна має всі необхідні передумови – сировинні ресурси, потужності підприємств, кадри та наукові досягнення, щоб забезпечити їй гідне місце на світовому ринку. Разом із тим, щороку  близько 1,5 млн т природних дикорослих плодів та ягід, пряно-ароматичних і лікарських рослин не знаходять  раціонального використання.

З метою усунення перешкод, які стримують розвиток плодово-ягідного виробництва на державному рівні, науковці розробили і подали до Верховної Ради України зміни до статей 1 та 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (№3712 від 02.12.2013) та до статті 215 Податкового кодексу України (№3713 від 02.12.2013), зазначив доповідач.

З презентацією концептуальних засад Стратегії розвитку НААН виступив академік-секретар Відділення аграрної економіки і продовольства НААН, член-кореспондент НААН Валерій Жук.

Учасники засідання розглянули інші питання порядку денного та прийняли відповідні рішення.

У заході взяли участь понад 50 осіб – членів Відділення та запрошених.