MG 9126Україна увійшла у фазу практичного членства в Асоціації з країнами Європейського Союзу, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ»), академік НААН Юрій Лупенко, відкриваючи засідання постійно діючого науково-методологічного семінару, яке відбулося 25 квітня 2014 року.

На його думку, для нашої держави це – крок уперед, від якого Україна очікує істотного розширення своїх ринків.

Разом із тим Асоціація з ЄС ставить перед країною серйозні виклики. В першу чергу, вони стосуються адаптації, застосування, входження, чи продовження входження України у світовий ринок на умовах тих нормативних документів, регламентів, які функціонують у країнах Євросоюзу, зазначив експерт.

Далеко не всі наші нормативи, стандарти, технічні регламенти адаптовані  до європейських, нагадав він.

Наші виробничі потужності, особливо в частині виробництва продуктів харчування, і навіть складського господарства, транспортних перевезень, багато в чому не відповідає тим вимогам, які ЄС висуває до своїх виробників, постачальників.

Таким чином входження в України в Асоціацію з ЄС буде стимулювати розвиток, модернізацію нашого АПК та пов’язаних з ним сфер, підсумував Юрій Лупенко.

Читайте також

Відбувся науково-методологічний семінар «Методологічний аспект зовнішньоекономічної діяльності аграрного сектору в нових умовах міжнародної інтеграції України»

Нинішній етап розвитку ЗЕД характеризується подальшою лібералізацією міжнародної торгівлі з розкриттям ринків розвинутих країн насамперед для товарів АПК з країн, що розвиваються, на основі посилення ролі інтеграційних формувань – Сергій Кваша

Аграрний сектор економіки України характеризується високим рівнем відкритості – Сергій Кваша

Політика імпортозаміщення в АПК повинна вивірятися економічною доцільністю – Сергій Кваша