FieldПитання мінімального строку оренди сільгоспземель не потребує додаткового законодавчого врегулювання, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

Нині Земельним кодексом України передбачена можливість укладення договорів оренди земель на строк від 1 до 50 років, нагадав він.

Навіть за цих умов, зауважив експерт, кількість договорів, укладених строком на 1–3 роки, постійно скорочується. За даними Держземагентства, їх залишилося лише 4%.

Водночас зростає частка довгострокової оренди. Цього року кожна сьома угода (14,6%) укладена на термін понад 10 років, тоді як у 2001 році таких договорів було лише 1,8%.

Кількість договорів, що укладаються на 6–10 років, перевищує 42%. Як бачимо, на ринку сільськогосподарських земель нині превалює середньострокова оренда, поінформував науковець.

Таким чином, недоцільно законодавчо збільшувати мінімальний строк оренди земель сільськогосподарського призначення до 12 років, зазначив академік.

Разом із тим, питання збільшення термінів оренди земель було і залишається актуальним. Але орендарі мають стимулювати його за допомогою інструментів ринкової економіки: пропонуючи більш привабливі та вигідні умови, вищі розміри орендної плати тощо, підсумував Юрій Лупенко.