gaidar forumРодюча і не забруднена пестицидами земля, активна державна підтримка і технологічна модернізація – важливі складові підвищення конкурентоспроможності сільського господарства в умовах ВТО, зазначив заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ»), д.е.н., професор Микола Пугачов, виступаючи 17 січня 2014 року на засіданні круглого столу «Використання інструментів ВТО в інтересах національних сільгоспвиробників».

На думку доповідача, при наданні державної підтримки слід враховувати успішні практики підтримки сільгоспвиробників розвинених країн світу. Зокрема, корисним є міжнародний досвід з підтримки модернізації аграрної сфери економіки у рамках «зеленого» кошика.

У рамках заходу з доповідями також виступили головний науковий співробітник Центру агропродовольчої політики Російської академії народного господарства і державної служби (РАНГіДС) при Президенті РФ Василь Узун, заступник голови департаменту зовнішніх умов розвитку сільського господарства та аналізу політики Інституту сільського розвитку у Центральній та Східній Європі Мартін Петрик та директор департаменту розвитку села Міністерства сільського господарства Литви Юргіта Стакеніене.

Модератор круглого столу директор Центру агропродовольчої політики РАНГіДС Наталія Шагайда відзначила високу актуальність порушених питань для сучасної державної аграрної політики.

Захід проходив у рамках Гайдарівського форуму’2014 «Росія і світ: сталий розвиток», що відбувся 15–18 січня цього року у Москві (Росія).

Організатори форуму – Російської академії народного господарства і державної служби при Президенті РФ, Інститут економічної політики ім.. Є.Т. Гайдара, Фонд Єгора Гайдара.

 

Довідково

Гайдарівський форум виступає унікальним інтелектуальним майданчиком, який об’єднує теоретиків і практиків, провідних світових вчених і політиків, представників вищих фінансових кіл і глобальної бізнес-еліти.

Дискусії форуму традиційно сфокусовані на найгостріших проблемах сучасності. Особливе значення надається темам, пов’язаним з осмисленням положення і стратегічної ролі Росії в світі.