MG 2056 sait6 грудня 2013 року у відбулася зустріч першого заступника директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ ІАЕ) з наукової роботи Сергія Кваші з експертом Світового Банку (Вашингтон, США) з питань сільського господарства та розвитку сільських місцевостей Алвою Кретсчмер (Alva Kretschmer) та консультантом підрозділу спеціальних ініціатив Світового Банку та Міжнародної Фінансової Корпорації Міланом Кондічем (Milan Kondic).

Вони презентували нову ініціативу Світового Банку та Міжнародної Фінансової Корпорації – програму «Порівняльний аналіз комерційної діяльності у галузі сільського господарства» (Програма), у ході реалізації якої наступного року планується провести глобальне дослідження.

Сторони обговорили можливі напрямки співпраці у рамках Програми з питань ведення агробізнесу в Україні, зокрема щодо державної політики та законодавчої бази, що регулюють діяльність сільськогосподарського сектору, у тому числі, використання земельних ресурсів, реєстрації та ліцензування насіннєвого та садибного матеріалу, мінеральних добрив і гербіцидів тощо.

Сторони висловили задоволення результатами зустрічі та заявили про наміри розвивати співробітництво у визначених сферах.

У зустрічі також взяли участь:

від ННЦ ІАЕ – начальник відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Олександр Захарчук, провідний науковий співробітник відділу земельних відносин Олександр Нечипоренко та старший науковий співробітник відділу земельних відносин Світлана Корчинська;

від Світового Банку – співробітник департаменту сільського господарства Ольга Крушельницька.

 

Довідково

Головною метою програми «Порівняльний аналіз комерційної діяльності у галузі сільського господарства» є інформування і використання реформ політики, що створюють умови для появи міцнішого комерційного сільськогосподарського сектору.

Предмет дослідження виходить за рамки фермерського господарства, охоплюючи питання політики, інфраструктури, торгівлі, засобів виробництва і, зокрема, тих чинників, що мають відношення до розвитку існуючих мереж підприємств агро бізнесу і пов’язаних із сільським господарством підприємств.