kava 24_kanalНауковець Інституту аграрної економіки Богдан Духницький розповів у коментарі 24 Каналу, що цінова ситуація на світовому ринку кави в останні місяці є дуже мінливою. Так, за інформацією Світової організації кави (ICO), наприкінці квітня 2026 року середня індикативна ціна кави сягнула 2,75 долара США/фунт.

Ці показники майже на 3 % перевищують значення лютого цього року. Втім, ще в грудні 2025 року вона становила 3,05 долара США/фунт. Отже, можна говорити про загальне зниження вартості кави на міжнародних ринках від початку 2026 року.

З іншого боку, нині визначальним фактором є воєнні дії на Близькому Сході та продовження блокування Ормузької протоки, яке спричиняє підвищення цін на нафту і продукти її переробки. Через це збільшуються витрати на перевезення кави, які закладаються безпосередніми виробниками та дистриб’юторами в кінцеву ціну для споживачів.

Також експерти ринку висловлюють не дуже оптимістичні прогнози стосовно майбутнього урожаю кави й експорту її Бразилією, що виступає найбільшим виробником цього продукту в світі.

Як наслідок, передбачається подорожчання кави найближчим часом.

Україна повністю залежить від закупівель кави з-за кордону, тому зазначені тенденції визначатимуть цінову картину на вітчизняному ринку. Слід додатково враховувати і ризики, яких зазнають спеціалізовані компанії-імпортери внаслідок триваючої збройної агресії Росії на території нашої держави, – зазначає вчений.

За словами Богдана Духницького, від початку цього року фіксується незначне подорожчання кави в Україні. У грудні 2025 року Індекс Еспресо дорівнював 41,52 гривні, тоді як у квітні 2026 року він піднявся до 44,72 гривні (+8 %). Виходячи з цього, є підстави спрогнозувати чергове незначне здорожчання кави в Україні, яке у травні 2026 року може скласти 1-3 %.

Джерело: 24 канал