capital investsЗа попередніми оцінками Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", обсяг капітальних інвестицій у виробництво продукції сільського господарства за рахунок усіх джерел фінансування в цьому році складе 20 млрд грн. Цей показник перевищить рівень 2012 року на 4-5%.

Інвестиційна діяльність у сільському господарстві України у 2013 році здійснювалася на фоні тенденцій зростання обсягів капітальних інвестицій і вищих темпів їх приросту в галузі порівняно з відповідними показниками по економіці. Якщо загалом по економіці в 2011 і 2012 роках ці темпи склали відповідно 19 і 8%, то у сільському господарстві – 31 і 11%.

Основним джерелом фінансування інвестицій у сільському господарстві у 2013 році залишатимуться власні кошти товаровиробників. При цьому інвестиційні можливості сільськогосподарських підприємств обмежуватиме очікуване цьогоріч скорочення доходів від реалізації продукції.

Частка власних коштів товаровиробників у джерелах фінансування інвестицій очікується на рівні 70%, а кредитів – близько 20%.

Зростуть обсяги прямих іноземних інвестицій. Якщо у 2012 році їх приріст до відповідного періоду попереднього року склав 109 млн дол. США, то лише в січні-червні поточного року – 77 млн дол. США або 10%. При збереженні такої динаміки прямі іноземні інвестиції у виробництво продукції сільського господарства можуть зрости на 120 млн дол. США і сягнути на кінець року близько 850 млн дол. США. Таким чином, частка прямих іноземних інвестицій у сукупних інвестиціях сільського господарства складе 5%.

«З огляду на очікувані у 2013 році результати інвестування виробництва сільськогосподарської продукції у наступних роках слід посилити заходи щодо активізації інвестиційної діяльності національних товаровиробників і залучення зовнішніх інвестиційних ресурсів», – вважає Юрій Лупенко.