Таку думку висловив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, виступаючи 24 жовтня 2013 року на міжнародній науково-теоретичній конференції «Стратегічні напрями модернізації зовнішньоекономічної діяльності в умовах глобальних трансформацій».


Прогноз щодо збільшення обсягів експорту українського зерна до Китаю має кілька підстав. По-перше, намітилася тенденція до зростання імпорту української аграрної продукції до Китаю. Якщо у 2011 році Україна експортувала до Китаю товарів АПК на 103,1 млн дол. США (4,7 % від загального експорту України до Китаю), то за перше півріччя 2013 року експорт зріс до 282 млн дол. США, а питома вага до 20,5 %. При цьому торговельний баланс аграрної сфери першого півріччя 2013 року був позитивний: +176 млн дол. США.

На думку Юрія Лупенка, іншим фактором, що може позитивно вплинути на обсяги експорту зерна з України, є зміни у внутрішній політиці Китаю щодо виробництва аграрної продукції, а саме: перехід до політики аутсорсингу. Тобто скорочення власного виробництва зернових і збільшення їх імпорту до Китаю за умов, коли зерно на світовому ринку дешевше, ніж на внутрішньому.

Таким чином, Україна вже найближчим часом зможе значно посилити свої позиції як експортера зерна до Піднебесної.