24 kanal_2У червні кіло черешні коштуватиме від 100 гривень. Близькою до цього показника буде й вартість полуниці. Очікується, що її продаватимуть по 70 – 80 гривень за кілограм. А от менших цін навряд варто очікувати. Науковиця Інна Сало пояснює: головна причина – війна.

Через тимчасову окупацію південних регіонів пропозиція буде нижчою, що не сприяє зниженню цін.

Втім, зазначає науковиця, на ціни позитивно вплине факт практично повного формування вітчизняного виробництва господарствами населення:

  • полуниці – практично на 90% господарствами населення, "а це в середньому до 55 тисяч тонн";
  • черешні – на 95%, до 60 тисяч тонн.

Частину продукції останні використовують для продажу. Що позитивно вплине на формування загальної ринкової пропозиції та формування цін, – підкреслила вона.

Основні інгредієнти більшості популярних простих салатів – помідори та огірки – на початку літа коштуватимуть дорого. Причина – висока собівартість їхнього вирощування та зберігання. Тож у червні ціна коливатиметься в межах:

  • 70 – 75 гривень за кілограм огірків;
  • 80 – 85 гривень за кілограм помідорів.

Розширення пропозиції цих видів вітчизняної продукції на ринку та зниження цін відбудеться в сезон урожаю відкритого ґрунту. Втім, оскільки Херсонська область все ще знаходиться в зоні бойових дій, сезон раннього врожаю огірків та помідорів розпочнеться із запізненням, – пояснює Інна Сало.

Водночас розширення у червні пропозиції врожаю овочів з відкритого ґрунту призведе, за прогнозом науковців, до зниження цін на низку популярних овочів. Так, очікується, що:

  • цибуля ріпчаста та морква здешевшають до 50 – 55 гривень за кілограм (середня ціна станом на 1 червня складає близько 65 та 68 гривень за кілограм);
  • молода картопля – до 30 – 35 гривень за кілограм (з поточних майже 39 гривень);
  • торішня картопля – до 10 гривень за кілограм (нині коштує понад 12 гривень).

Джерело: 24 канал