zemelУ ННЦ „Інститут аграрної економіки” 4 червня 2013 року під головуванням директора Інституту, академіка НААН Ю.О. Лупенка відбулося засідання круглого столу щодо обговорення законопроекту „Про обіг земель сільськогосподарського призначення”. У його роботі взяли участь науковці та фахівці з питань аграрної економіки.

 

Переглянути фото

З основними положеннями законопроекту „Про обіг земель сільськогосподарського призначення” учасників круглого столу ознайомила заступник завідувача відділу земельних відносин, кандидат економічних наук Ольга Ходаківська. Ключовими питаннями було обговорення регулювання особливостей обігу земель сільськогосподарського призначення для ведення: товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства; обмеження площі земель, що може знаходитись у власності однієї особи; закріплення мінімального строку оренди земельних ділянок і мінімальних норм зайнятості населення на одиницю площі сільськогосподарських угідь; переважне право на придбання земель сільськогосподарського призначення та встановлення вимог до потенційних покупців земельних ділянок. Особливу увагу учасники круглого столу загострили на доцільності запровадження 1% збору від нормативної грошової оцінки земель та його спрямування на розвиток сільських територій; прогресивної шкали плати за невикористання сільськогосподарських угідь за призначенням; диференційованого розміру державного мита при здійсненні продажу земель та збільшенні ставки земельного податку.

В обговоренні проблемних питань законопроекту взяли участь академіки НААН Ю.О. Лупенко, П.Т. Саблук, С.М. Кваша, В.Я. Месель-Веселяк, О.М. Шпичак, доктор економічних наук В.С. Дієсперов, кандидати економічних наук М.І. Кисіль, М.М. Ксенофонтов та інші.

Учасники круглого столу висловили свої думки щодо змісту законопроекту “Про обіг земель сільськогосподарського призначення” та пропозиції його удосконалення. За результатами обговорення прийнято рішення круглого столу.