rybaРиба та морепродукти традиційно входять до топ-3 основних видів імпортованого до України агропродовольства. За вісім місяців 2022 року частка продуктів цієї групи у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України склала 9 %, поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

За даними Державної митної служби України, у січні-серпні 2022 році обсяги імпорту продукції групи «Риба, ракоподібні і молюски» становили 362 млн дол. США, на 27 % зменшившись у порівнянні з відповідним періодом 2021 року, зауважив експерт.

За його словами, Україна продовжує закуповувати переважно морожену, а також свіжу або охолоджену рибу, рибне філе і різних ракоподібних.

Найбільше риби і морепродуктів до нашої країни зазвичай ввозиться з Європи та Північної Америки.

Лідируючу позицію за вартістю поставок цього виду продукції до нашої країни вже понад 15 років поспіль утримує Норвегія. У 2022 році її вартісна частка залишилась найбільш вагомою у вітчизняному імпорті продуктів моря, склавши 35,4%, зазначив Богдан Духницький.

Значно менші частки у вартісних обсягах поставок риби та морепродуктів зайняли Ісландія (11,4 %), США (8,1 %), Фарерські острови (6,4 %), Канада (4,9 %), Велика Британія (4,6 %) та Естонія (3,8 %).

Цікаво, що закупівлі у Фарерських островів стали найбільшими за останній період – майже 23 млн дол. США. Ця країна посилює свою участь в нашому імпорті, адже ще 2018 року вона займала лише 1,6 % в структурі поставок даної продукції.

Сукупно ці сім країн сформували за вісім місяців 2020 року майже 3/4 імпорту продукції даної групи до України, підсумував Богдан Духницький.