lupenko fokus"Україна є одним з основних постачальників продовольства на світовий ринок, на який суттєво впливає навіть нестабільність у нашій країні. А зараз йдеться про повномасштабну війну, яка невідомо коли закінчиться! Тому світовий ринок і відреагував відповідним зростанням цін", — коментує ситуацію Юрій Лупенко, директор ННЦ "Інститут аграрної економіки", академік НААН.

Як розповів Фокусу Юрій Лупенко, у 2022 році Україна цілком виправдано сподівалася на черговий рекордний урожай, бо озимі культури перезимували без негативних наслідків. Нагадаємо, в 2021 році зернових і зернобобових культур в Україні намолотили майже 84 млн тонн, що стало історичним рекордом.

Проте війна вже зробила свої корективи.

"Йдеться не лише про зменшення посівних площ унаслідок бойових дій, а й про нестачу необхідних ресурсів — пального, яке насамперед використовується для потреб збройних сил, добрив, насіння, засобів захисту рослин, для придбання яких не вистачає оборотних засобів, кваліфікованих кадрів, мобілізованих на захист Вітчизни, — розповідає про стан галузі Юрій Лупенко. — Для багатьох районів актуальною проблемою є очищення полів від боєприпасів, відновлення і заміна пошкодженої техніки, створення безпечних умов для роботи людей".

Джерело: Фокус