golos uaУ нинішньому році урожай зернових в Україні буде менше, ніж в минулому. Про це на прес-конференції в інформагентстві ГолосUA розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

«Погода продемонструвала, що сільське господарство є досить уразливим від цього фактора, але слід говорити і про інші фактори. Буквально в грудні 2018 року Верховна Рада минулого скликання вирішила, що в Україні головним є не сільське господарство, а будівництво басейнів в містах України і забрала половину зарплати з учених-аграріїв на будівництво басейнів. Така є особливість», - сказав Микола Пугачов.

На думку експерта, Україна не змогла реалізувати свій сільськогосподарський потенціал в поточному році.

«Менший збір зерна в Україні в цьому році на 7-10 мільйонів не є катастрофою для України. Звичайно, голоду в країні не буде, але потенціал сільського господарства повністю реалізувати не змогли. Як тільки збільшуються ціни реалізації сільськогосподарської продукції, можна через місяць-два чекати подорожчання продуктів в супермаркетах. Зменшенню цих цін сприяє імпорт продукції в Україну. Говорячи про майбутні ціни в супермаркетах, це в значній мірі буде залежати від курсу валют, оскільки імпорт йде за світовими цінами. Ми не очікуємо стрімкого зростання цін до кінця 2020 року. Відбуватиметься сезонне зростання цін на 5-10%, і в значній мірі він буде забезпечуватися попитом і рівнем імпорту», - підкреслив Микола Пугачов.

Джерело: ГолосUA