222563 1За нашими прогнозами, у 2015 році збережеться зростаюча динаміка сільськогосподарського виробництва, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

При оптимістичному варіанті обсяги виробництва валової продукції сільського господарства цього року перевищать минулорічні показники на 1,8% і становитимуть близько 260 млрд грн. При середньому варіанті виробництво валової агропродукції очікується на рівні 99% до 2014 року.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, валова продукція рослинництва може зрости проти 2014 року на 0,7% і досягти 180,0 млрд грн. За середнім варіантом обсяги валового виробництва сільськогосподарських культур можуть знизитись порівняно з 2014 роком на 2,8%.

Очікується, що за оптимістичним варіантом обсяги виробництва зернових і зернобобових культур перевищать показники 2014 року майже на 4%, однак за середнім варіантом, цей результат буде майже на 1% нижче, ніж торік.

За розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, прогнозується зростання валової продукції тваринництва порівняно з минулим роком: на 4,3% за оптимістичним варіантом, а за середнім – на 2,8%.

У тваринництві прогнозується збільшення виробництва м’яса, молока, яєць.

Таким чином, за розрахунками Інституту аграрної економіки у 2015 році можна очікувати приріст виробництва сільського господарства на рівні 1,8%, незважаючи на втрати територій та бойові дії на Сході України, підсумував Юрій Лупенко.

Довідка

Наведені дані отримані із застосуванням методики короткострокового (1–2 роки) прогнозування, розробленої творчим колективом Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» під керівництвом академіка НААН Месель-Веселяка В.Я. на основі методу адаптивного моделювання.

Апробація методики у 2011–2014 роках продемонструвала незначне відхилення між прогнозними і фактичними показниками, що підтверджує високу достовірність прогнозу.

Обсяги виробництва валової продукції визначено у постійних цінах 2010 року відповідно до прогнозу продукції рослинництва і тваринництва та продуктивності очікуваних площ та поголів’я.